ACS Dumbrăvița a spulberat AS Voința Biled în penultimul meci de pe teren propriu
Posted by arpad on 4th June 2018
| 52 views

Deja campioana ACS Dumbrăvița a câștigat cu scorul de 5:0 partida din etapa 32 din cadrul Ligii a IV-a Timiș. Fotbaliștii antrenați de Sorin Bălu au învins ușor AS Voința Biled, chiar dacă n-au reușit să marcheze 10 goluri, la fel ca în deplasarea de la Murani. În prima repriză alb-verzii au marcat de trei ori prin Bogdan Centea (min. 7), Raul Briciu (min. 30) și Dan Silaghi (min. 40,). După pauză Silaghi a reușit dubla în minutul 50, apoi Ovidiu Oancia a închis tabela la 5:0 în minutul 72.

Gazdele au început partida în formația Mikloş – Ştefan, Telescu, Soare, Szalkai, Rus, Stancu, Briciu, Centea, Bîrză şi Silaghi. Au mai jucat: Oancia, Şofronea, Filimon şi Puiu.
Pe bancă a rămas Pecarov şi Nanu.

Meciul a fost arbitrat de către tânărul timișorean George Cătălin Roman, ajutat la cele două tușe de Patricia Șamșudean și de Andrei Martinovici. Meciul a fost observat de către Nicolae Grigorescu și Nelu Poclid.