Automobiliștii dumbrăvițeni au dominat CUPA TIMIȘULUI-SÂNANDREI-GARTNER EUROTRANS 2018
Posted by arpad on 21st May 2018
| 252 views

Concursul de la Sanandrei, CUPA TIMISULUI-SANADREI-GARTNER EUROTRANS 2018, etapa IV din Campionatul International de Automobilism Timis 2018 a avut toate ingredientele unei competitii spectaculoase, cu rasturnari de situatii si de locuri in clasamente, cu pronosticuri date peste cap in mansa a doua, cei mai buni piloti timiseni aratandu-si adevarata valoare. sanandrei rally
Resitenii au patruns in forta la drift in aceasta etapa, pierzand “la mustata” locul 1. Clasa greilor (E), unde nume sonore se parea ca vor face jocurile a fost castigata de singura domnisoara-pilot prezenta, Kerstin Wolf, care a imbinat la modul cel mai fericit frumusetea, gingasia feminina cu caii putere si o tehnica desavarsita a pilotajului. Micutii campioni ai bike-kartingului au fortat maxim, castigatoare fiind tot o domnisoara, micuta printesa a kartingului timisean, Alesia Nagy. Spectatorii prezenti si sportivii au apreciat la unison organizarea excelenta a acestei competitii, felicitand Comisia de Automobilism si Karting-ACR Timis si arbitrajul fara greseala al Colegiului de Arbitrii auto-moto-kart Timis – a declarat Ladislau Giurisici, organizatorul evenimentului sportiv.

Etapa urmatoare va fi «MARELE PREMIU AL MUNICIPIULUI TIMISOARA 2018», in municipiul Timisoara, Parcarea 700 de pe strada Nikolaus Berwanger, in data de 23.06.2018 intre orele 08.00 – 16.00. Informatie importanta pentru iubitorii sportului automobilistic, Comisia a decis joi organizarea in data de 14.07.2018 a mult asteptatului concurs VTM NADRAG, ca editie a V-a a CUPEI ROMANIEI LA AUTOMOBILISM 2018.sanandrei 2018

CLASAMENTE
Clasa 1
1.Iancu Remus – Opel Corsa
2.Giurisici Marius – Honda Civic
3.Cancel Catalin – Honda Crx
Clasa 2
1.Martincsek Zoltan – Peugeot 205
2.Onut Robert – BMW 318
3.Sburlea Florin – Mazda 323
Clasa 3
1.Makrai Robert – BMW E36
2.Vascu Darius – BMW 328
3.Dediu Luciano – BMW E36
Clasa E
1.Wolf Kerstin – Honda Civic – A castigat si premiu special la clasa Feminin
2. Makrai Robert – BMW E36
3. Neagoe Adrian – VW Golf 4
DriftTimShow
1.Makrai Robert – BMW E36
2. Vascu Darius – BMW 328
3. Dediu Luciano – BMW E36
Echipe
1. A.C.S. DUMBRAVITA –compuasa din Giurisici Marius, Wolf Kerstin, Onut Robert

Karting
1.Nagy Alesia
2.Meresan Vlad
3.Godja Dragos

1.Sburlea Luca
2.Ancuta Alin

Comments

comments