Cupa Pădurea Verde 2018: Sute de copii din Dumbrăvița s-au întrecut pe biciclete
Cupa Pădurea Verde 2018: Sute de copii din Dumbrăvița s-au întrecut pe biciclete
Posted by arpad on 29th August 2018
| 201 views

Începând cu anul 2016, în lista evenimentelor sportive prilejuite de Zilele Dumbrăviței s-a alăturat și clubul de ciclism ACS Velocitas Dumbrăvița, cei care organizează Cupa Pădurea Verde în jurul Sălii Polivalente din localitate. Anul acesta organizatorii au primit sprijinul Fundației pentru Dezvoltarea Societății Civile și a societății Kaufland România, astfel că evenimentul a fost transformat într-o competiție eminamente adresat copiilor cu vârste cuprinse între 1 și 14 ani, care au putut participa la două concursuri: unul de ciclism și unul de alergare. Toți copiii participanți au beneficiat de cronometrare electronică cu cip, tricou personalizat, bon de masă, apă și fructe în punctele de alimentare, medalie și diplomă de participare.cpv 2018 final

Rezultatele finale:
Cursa pe bicicletă:
Fete 5-6 ani: 1. Emma Krepelka, 2. Ioana David, 3. Sofia Voichița
Fete 7-8 ani: 1. Tündy Veres, 2. Carla Maria Butuc, 3. Larisa Simu.
Fete 9-10 ani: 1. Mária Kis, 2. Mălina Rianna Iancu, 3. Sara Cozma
Fete 13-14 ani: 1. Alexia Dănciuț, 2. Andreea Borușteanu, 3. Teodora Ioana Vereș
Băieți 5-6 ani: 1. Andrei Damian, 2. Alexandru Raita, 3. Andreas Cozma
Băieți 7-8 ani: 1. Tudor Iorga, 2. Tudor Enesel, 3. Tudor Apostol
Băieți 9-10 ani. 1. Andrei Simu, 2. Eduard Amisics, 3. Marcian Corici, Leonard Vlădulescu
Băieți 11-12 ani: 1. Laurențiu Enache, 2. Victor Nagy, 3. Alexandru Oprea.
Băieți 13-14 ani: 1. Denis Fekete, 2. Matei Cardoș, 3. Róbert Kis.
Familie 4-8 ani: 1. Davide Balia, 2. Tudor Sălceanu, 3. Andrei Damian.
General: 1. Andrei Damian, 2. Alexandru Raita, 3. Andreas Cozma.

Alergare:
Fete 5-6 ani: 1. Mara Buza, 2. Camelia Ballonad, 3. Natalia Maria Burciu.
Fete 7-8 ani: Carla Maria Butuc, 2. Ioana Bure, 3. Alexandru Pășcălău.
Fete 9-10 ani: 1. Sara Cozma, 2. Paula Gianina Vasile, 3. Alessia Ana Matache.
Fete 11-12 ani: 1. Camelia Anamaria Cărăbaș, 2. Melisa Edina Suciu, 3. Luiza Vlădulescu.
Fete 13-14 ani: 1. Alexia Dănciuț, 2. Andreea Borușteanu, 3. Naomi Militaru.
Băieți 5-6 ani: 1. Andreas Cozma, 2. Alexandru Raita, 3. Andrei Ile,
Băieți 7-8 ani: 1. Mihai Tegla, 2. Tudor Enesel, 3. Luan Croitoru.
Băieți 9-10 ani: 1. Márk Erik Kármán, 2. Eduard Amisics, 3. Rareș Drăgoi
Băieți 11-12 ani: 1. Petru Secman, 2. Florin Stoica, 3. Andrei Silaghi
Băieți 13-14 ani: 1. Róbert Kis, 2. Paul Ardelean, 3. Rareș Abrudan.
General: 1. Andreas Cozma, 2. Alexandru Raita, 3. Mara Buza.

Pentru rezultatele complete: http://raceday.ro/padureaverde/rankings/

 

Comments

comments