FC Dumbravita pierde ultimul meci disputat pe Arena de pe strada Mihai Eminescu
Posted by Andrei Guler on 5th June 2015
| 1052 views

Chiar dacă în penultima etapă a ligii a IV-a din județul Timiș pe arena de pe strada Mihai Eminescu a sosit tânăra echipa ACF „Marcel Băban” Jimbolia, FC Dumbrăvița nu a putut să își ia la revedere de la fani cu o victorie.

dumb-jimbolia

După prima repriză în care nu s-a marcat deloc, în al doilea mitan au curs golurile, astfel că arbitrul George Cătălin Coman a consemnat nu mai puțin de cinci reușite. Pentru echipa lui Marcel Băban a deschis scorul Dionisie Hîrdău în minutul 62, apoi cu cinci minute mai târziu Cristian Timiș a dus scorul la 0:2. FC Dumbrăvița s-a trezit repede din visul urât și prin golurile marcate rapid de către Vlăduți și Rosenblum au reușit chiar egalarea. Spre nemulțumirea spectatorilor, Jimbolia a reușit până la urma să marcheze și golul care le-a adus victoria nesperată prin reușita lui Tavi Sicoe din minutul 83.

În ultima etapă din campionat Dumbrăvița va evolua vineri seara pe terenul celor de la CS Progresul Gătaia.