FOTO+VIDEO: Dumbrăvița triumfătoare în ultima etapă, dar iernează pe locul secund
Posted by arpad on 27th November 2017
| 97 views

ACS Dumbrăvița termină pe locul secund în clasamentul turului Ligii a 4-a a județului Timiș. Elevii profesorului Sorin Bălu au spulberat fără drept de apel cu 7:0 echipa CS Progresul Gătaia, în schimb rivala CS Timișul Șag a bătut cu mari semne de întrebare la AS Voința Biled.

Partida de pe strada Mihai Eminescu din Dumbrăvița a fost una spectaculosă, gazdele reușind un procentaj foarte bun la fazele fructificate. Scorul a fost deschis de Deian Pecarov încă din minutul 1, apoi Florin Nanu a mărit scorul la 2:0 dintr-un penalty în minutul 25. După pauză, alb-verzii s-au descătușat cu adevărat, astfel că eroul partidei, golgheterul Deian Pecarov a mai marcat de trei ori în poarta apărată de Marco Bota. Ex-polistul a înscris în minutele 55, 60 și 64. Cu doar zece minute înainte de terminarea partidei și-a trecut numele pe tabela marcaj și fundașul Eduard Soare, cel care a preluat cu capul în poarta noului intrat Samuel Hajdu. Răzvan Rus stabilit scorul final în minutul 87.

ACS Dumbrăvița – Progresul Gătaia 7-0 (2-0)
Goluri: Deian Pecarov (1, 55, 59, 64), Florin Nanu (25 – 11 metri), Eduard Soare (80), Răzvan Rus (87).

ACS Dumbrăvița: Miklos (Puiu – 68) – Soare, Telescu, Șofronea, Oancia (Rebenciuc – 61), Briciu, Nanu, Ștefan, Bârză (Todor – 78), Pecarov, Rus. Rezerve: Silaghi, Szalkai, Scrob. Antrenor Sorin Bălu.

Progresul Gătaia: Bota (Hajdu – 75) – Gavrilă, Burdău, Robotă, Chișozan (Verdeș – 68), Ionesi, Suciu, Pele, Jinga (Ichim – 75), Ozan, Seculin (Aioanei – 85). Rezervă: Costea. Antrenor Cosmin Șușman.