GIARMATA si PISCHIA – gazde perfecte a unui weekend automobilistic de exceptie
Posted by arpad on 12th September 2017
| 89 views

Cele 7 probe speciale de la sectiunea raliu, traseul de drift, dragalasenia dar si tehnica pilotajului desavarsita a micutilor de la karting, si nu in ultimul rand batalia deschisa de finalul de campionat (mai sunt 2 etape) la drift si karting juniori si supersport au fost ingredientele unui spectacol sportiv de exceptie,gustat pe deplin de publicul prezent, in paralel cu ruga de la Giarmata.RALIU GIARMATA 2017 S-a evidentiat revenirea echipajului Daniel Preunca-Daniel Petenchea dupa o absenta de cateva etape datorata problemelor tehnice la masina de concurs, care a si invins la clasa 2 si a avut un aport decisiv la victoria la echipe a Constructim-Schoko Baroque Rally Team, parcursul excelent al celor 2 printese ale kartingului timisean, Isabela Isac si Alessia Nagy, care au si castigat clasele supersport respectiv kids, spectacolul de marca de la drift a lui Robert Makrai, forma buna constanta a micutului Eduardo König, singurul care a castigat la 2 clase, pufo si juniori, si mentinerea in forma a pilotului Marius Giurisici (ACS Dumbravita) care impreuna cu copilotul Alin Rotaru sunt marii castigatori ai acestui raliu, depasindu-i la “mustata” pe tinarul Mihai Preunca in dreapta cu Sorin Totis. Acest concurs a avut si cel mai tanar copilot al anului 2017 in automobilism, Darius Nitu-13 ani,care a si urcat pe podium, locul 3 clasa 1 cu Adrian Nicoara pilot.

Urmatoarea etapa va fi in 24.09.2017 in Timisoara, zona stadion, circuit viteza & drift & karting GRAND PRIX TIMISOARA 2017.

Ca si noutate , in data de 30.09.2017 in zona Surduc va avea loc etapa de VTM-national.
Clasament :
RALIU
Clasa 1
1.Giurisici Marius-Rotaru Alin
2.Preunca Mihai-Totis Sorin
3.Nicoara Adrian-Nitu Darius

Clasa 2
1.Preunca Daniel-Petenchea Daniel
2. Onut Robert-Onut Narcis

Clasa 3
1.Mihoc Sorin-Grui Alexandru
2.Makrai Robert-Dediu Luciano
3.Linca Alin-Barbu Doru

Echipe auto
1.Schoko Baroque-Constructim

Drift
1. Makrai Robert
2. Dediu Luciano
3. Tirla Sergiu

Karting
Pufo
1.Konig Eduardo
Juniori
1.Koenig Eduardo
2.Taraban Antonio.
Supersport
1.Isac Isabela
2.Nagy Victor
3. Nitu Darius
Kids
1.Nagy Alesia

Echipe Karting
1.ACS Dumbravita

Comments

comments

Close