Triumf la limită, dar avans de 12 puncte pentru alb-verzi – Dumbrăvița-Mașloc 2:1
Posted by arpad on 14th May 2018
| 91 views

Meci strâns în etapa 28 din Liga a IV-a județului Timiș. Sâmbătă dimineața pe arena de pe strada Mihai Eminescu din Dumbrăvița, gazdele de la ACS au primit vizita celor de la ACS Voința Mașloc. Elevii profesorului Sorin Bălu au deschis scorul repede, Robert Szalkai marcând în minutul 5. Au trebuit doar 20 de minute până când vârful Dan Silaghi să majoreze scorul la 2:0. După pauză oaspeții au reușit să reducă din handicap prin Alexandru Rus, astfel că meciul a redevenit unul palpitant, dar mașlocenii nu au izbutit să egaleze: ACS Dumbrăvița-ACS Voința Mașloc 2:1.

Dumbrăvița a început partida cu formația Mikloș – Soare, Telescu, Gălan, Szalkai, Stancu, Briciu, Centea, Nanu, Răzvan, Rus, Silaghi. Au mai jucat: Bîrză, Filimon, Pecarov și Ștefan.
Mașloc a replicat prin: Amarinei – Șchiopu, Predescu, Gabără, Petri, Ignea, Gălețan, Glodean, Ciobanu, Alexandru Rus și Crișanov.

În urma egalului dintre Șag și Sânnicolau Mare, Dumbrăvița s-a distanțat la 12 puncte în fruntea clasamentului