ACS Dumbravita a defilat in confruntarea cu Flacara Faget
Posted by admin on 24th April 2017

Elevii lui Florin Macavei au câștigat la pas confruntarea cu AS Arsenal Flacăra Făget, echipă clasată pe locul 14, în Liga a IV-a, seria Timiș, scor final 6-0. Partida a fost precedată de un moment de reculegere în memoria profesorului de sah, Ilie Uță, ce s-a stins din viață joi. Dumbrăvițenii au deschis scorul în minutul 18, prin Opîrlescu. Vătavu a mărit avantajul alb-verzilor în minutele 25 și 28, iar Pecarov a stabilit scorul final al primei reprize, 4-0 în dreptul Dumbrăviței. Repriza secundă a continuat seria pozitivă a trupei lui Florin Macavei, Cioancă a marcat pentru 5-0, în minutul 47, iar Borlea a închis tabela de marcaj, 8 minute mai târziu. ACS Dumbrăvița ocupă locul 4 în clasament, cu un total de 47 de puncte. Etapa viitoare alb-verzii joacă în deplasare cu ACS Unirea Banloc.

ACS Dumbrăvița: Alin Culda, Alexandru Contescu, Valeriu Şofronea, Andrei Opîrlescu, Adrian Negruţ, Dinu Rebenciuc (min. 60, Alin Paleacu), Andrei Borlea (min. 60, Cristian Stiopu), Adrian Ştefan (cpt.), Andrei Hodiş, Deian Pecarov (min. 46, Flavius Cioancă), Fabian Vătavu. Rezerve: Arpad Miklos, Adrian Scob, Marius Toma.

Antrenor: Florin Macavei.

AS Arsenal Flacăra Făget: Mircea Ardelean (min. 60, Andrei Lăpujan), Raul Popovici, Alexandru Neagu (cpt.), Gabriel Chelbu, Cătălin Dănăilă, Cristian Gheban (min. 70, Radu Schmidt), Flavius Jurj (min. 65, Sorin Coţolan), Sergiu Ţofei, Ionuţ Bîrză, Ciprian Curălaru (min. 30, Ionel Pamfiloiu), Alexandru Apostol. Rezerve:Marius Trofin.

Antrenor: Adrian Brazovan.