Direcția Județeană pentru Sport și Tineret Timiș va decerna titlul de “ECHIPA ANULUI SPORTURI INDIVIDUALE” clubului ACS Dumbrăvița
Posted by arpad on 18th December 2017
| 67 views

Miercuri se va desfasura festivitatea de premiere a sportivilor timiseni medaliati la competitiile internationale si nationale in anul 2017. Manifestare sportiva este organizata de Directia Judeteana pentru sport si Tineret Timis, iar premile decernate in aceasta gala au fost finantate in totalitate de Directia Judeteana pentru sport si Tineret Timis.acs Dumbravita in Rusia

TOP OLIMPIC 2017

10.  SUIUGAN DARIUS  –  HALTERE   – C.S. de Haltere Timisoara
Antrenor: Calin Milan
Rezultate :
Campionatul Mondial Universitar – Participare ;
Campionatul National   Seniori – 3 Loc II.

10.  BODO BENJAMIN  – SCRIMA  –  C.S.U. Timisoara
Antrenor: Tudor Petrus
Rezultate :
Campionatul National Seniori –  1 loc II;
Campionatul National Seniori –  1 loc III;
Campionatul National U23-  1 loc I;
Campionatul National Juniori-  1 loc I.

9.    GUIDEA IVAN –  LUPTE LIBERE  – C. S.M. Lugoj
Antrenor: Vanea Emil
Rezultate:
Campionatul Mondial  Seniori –  1 loc VIII;
Campionatul National  Seniori – 2 Loc I .

8. BALOSIN DAVID –  CANOTAJ   –  C.S.M. Timisoara;
Antrenor: Balojin Zlatomir
Rezultate :
Campionat National Seniori  – 1 Loc I ;
Campionatul National  Tineret – 1 Loc I ;
Campionatul National  Tineret – 1 Loc II ;
Campionatul National Juniori – 1 Loc I.

7 .     BALAN CRISTINA  –  ATLETISM  –  L.P.S.  Banatul Timisoara
Antrenor: Serban Simona , Gulyas Raymond
Rezultate :
Campionatul National  Seniori   – 1 Loc III ;
Campionatul National  Tineret – 1 Loc I ;
Campionatul National Juniori – 1 Loc I, 1 Loc II ;

Campionatul Balcanic   Juniori –  1Loc II, 1Loc III;
Campionatul Balcanic   Juniori –  1Loc I, 1Loc III.

6 .   HOJDA ANDREEA  –  ATLETISM  –  L.P.S.  Banatul Timisoara
Antrenor: Serban Simona , Gulyas Raymond
Rezultate :
Festivalul Olimpic European  – 1 Loc III;
Campionatul Balcanic   Juniori II –  1Loc I ;
Campionatul National  Tineret – 1 Loc III ;
Campionatul National Juniori – 1 Loc II, 1 Loc III ;
Campionatul National Juniori II – 1 Loc I, 1 Loc II , 1 Loc III .

5.     DANCIU ALEXANDRU  –  CANOTAJ   –  C.S.M. Timisoara;
Antrenor: Balojin Zlatomir
Rezultate :
Campionatul European  Juniori – 1 Loc II;
Campionatul National Viteza Juniori – 1 Loc II;
Campionat National Seniori  – 1 Loc I ;
Campionatul National  Tineret – 1 Loc II ;
Campionatul National   Juniori – 1 Loc II .

4 .  TIF ROXANA   –    LUPTE LIBERE   –   C.S.S. LUGOJ
Antrenor: Teodorescu Avramut
Rezultate :
Campionatul Mondial  Juniori –  1 loc V;
Campionatul European  Cadeti – 1 Loc I ;
Campionatul Balcanic  Cadeti – 1 Loc II ;
Campionatul National  Juniori II – 1 Loc I ;
Campionatul National  Juniori I – 1 Loc II .

3.  PRICOB SIMONA   –  LUPTE LIBERE   – C.S.M. Timisoara
Antrenor: Petre Brandusan
Rezultate :
Campionatul Mondial  Seniori  – 1 Loc V ;
Cupa Europei  Seniori  – 1 Loc II ;
Campionatul National  Seniori  – 1 Loc I ;
Campionatul National  Seniori Echipa  – 1 Loc I ;
Campionatul National  U23  – 1 Loc I .

2.    POPA ANDREEA –  CANOTAJ   – C.S.S. Bega Timisoara
Antrenor: Calapis Ecaterina
Rezultate :
Campionatul Mondial Juniori – 1 Loc III ;
Campionatul European  Juniori – 1 Loc I.

AMBASADOR AL SPORTULUI RAMURI SPORTIVE OLIMPICE  2017

NINI DICA – TENIS

SPORTIVUL  ANULUI  RAMURI SPORTIVE OLIMPICE  2017

1 .    TAMADUIANU DOBRE ESTERA  –  LUPTE LIBERE   –  C.S.M. Timisoara
Antrenor: Petre Brandusan
Rezultate :
Campionatul  Mondial Seniori  – 1 Loc V ;
Campionat European pe Natiuni  Seniori – 1 Loc II ;
Campionatul National  Seniori – 1 Loc I , 1 Loc II .

ANTRENORUL ANULUI  2017

D-l  Profesor Brandusan Petru – C.S.S. – C.S.M. Timisoara

TOP  RAMURI SPORTIVE  NEOLIMPICE 2017

10.      BALANESCU CIPRIAN  –  TRIATLON  –  C.S. Raide Competition
Rezultate :
Campionatul National Seniori – 6 loc I ;
Campionatul Balcanic Seniori – 1 loc I .

9.       LUCACIU ROXANA  –  DANS SPORTIV  –  C.S. MAGNUM TIM.
Antrenor : Raul Avram
Rezultate :
Campionatul  Mondial U21  – 1 Loc II;
Campionatul National Seniori – 1 Loc II .

8.       POP ALEXANDRA   –  KARATE  –  C.S. Zen Sho Timisoara
Antrenor : Costinas Catalin
Rezultate :
Campionatul  Mondial Seniori  – 1 Loc I ;
Campionatul National Seniori – 1 loc I ;
Campionatul National Seniori – 1 loc II .

7.      DAN NICULINA  –  NAVOMODELISM –  C.S.M.  Timisoara
Rezultate :
Campionatul  European  Seniori  – 2 Loc III;
Campionatul National Seniori – 2 loc I ;
Campionatul National Seniori – 5 loc II .

6.      STANCIU MIHAI –  KARATE –  U.T.K. – U.V.T.
Antrenor : Cioroianu Mihai
Rezultate :
Campionatul  Mondial Seniori  – 1 Loc II;
Campionatul  Mondial Seniori  – 1 Loc III;
Campionatul National Seniori – 1 Loc I .

5.       DAN CRISTINA –  Navomodelism –  C.S.M.  Timisoara
Antrenor :
Rezultate :
Campionatul  European  Seniori  – 1 Loc I;
Campionatul  European  Seniori  – 1 Loc II;
Campionatul  European  Seniori  – 1 Loc III;
Campionatul National Seniori – 3 loc I ;
Campionatul National Seniori – 1 loc III .
4.       DAN EMILIAN-  Navomodelism –  C.S.M.  Timisoara
Antrenor :
Rezultate :
Campionatul  European  Seniori  – 1 Loc I;
Campionatul  European  Seniori  – 1 Loc II;
Campionatul  European  Seniori  – 1 Loc III;
Campionatul National Seniori – 4 loc I ;
Campionatul National Seniori – 2 loc II ;
Campionatul National Seniori – 2 loc III .

3.       BARCAN BOGDAN –  KARATE –  U.T.K. – U.V.T.
Antrenor : Cioroianu Mihai
Rezultate :
Campionatul  Mondial Seniori  – 1 Loc I;
Campionatul  Mondial Seniori Echipe – 1 Loc I;
Campionatul National Seniori – 2 Loc I½I .

2.       STEMLER ROBERT –  KARATE  –  U.T.K. – U.V.T.
Antrenor : Cioroianu Mihai
Rezultate :
Campionatul  European  Seniori  – 1 Loc I;
Campionatul  European  Seniori  – 1 Loc II;
Campionatul  European  Seniori  – 1 Loc III;
Campionatul National Seniori – 4 loc I ;
Campionatul National Seniori – 2 loc II ;
Campionatul National Seniori – 2 loc III .

AMBASADOR AL SPORTULUI RAMURI SPORTIVE NEOLIMPICE  2017

HORIA COLIBASAN – ALPINISM

SPORTIVUL  ANULUI  RAMURI SPORTIVE NEOLIMPICE  2017

1.     DAN LUCIAN –  Navomodelism –  C.S.M.  Timisoara
Antrenor :
Rezultate :
Campionatul  European  Seniori  – 2 Loc II;
Campionatul  European  Seniori  -3 Loc III;
Campionatul National Seniori – 6 loc I ;
Campionatul National Seniori – 8 loc II .

NOMINALIZARI SPORTURI TEHNICE

PASCOTA IONEL –  MOTOCICLISM – C.S. PASCOTA TIMIOSARA
Rezultate :

NOMINALIZARI SPORTURI MASTERS

CAZACU ALEXANDRU – POWERLIFTING – C.S. Caza Powerlifting Timisoara
Rezultate :

NOMINALIZARI SPORTURI PERSOANE CU DEZABILITATI

DOANA VICTOR   – C.S. MARATON 93 LUGOJ
Rezultate :
Multiplu medaliat la Campionatele Nationale .

ECHIPA ANULUI  SPORTURI  INDIVIDUALE

A.C.S. DUMBRAVITA – TENIS DE MASA – Campioana Nationala pe echipe,
–  participant  in cupele europene;

ECHIPA ANULUI  JOCURI SPORTIVE  2017

R.C.M.-U.V.T.  TIMISOARA – RUGBY –
LOCUL –  I  Campioanatul  National ;
LOCUL I – Cupa Romaniei;
LOCUL  I   – Cupa Regelui

Director D.J.S.T. Timis                                              Birou ethnic sport

Comments

comments