Selectați Pagina

De 1 Aprilie, polițiștii timișeni aplicat sute de sancțiuni pentru nerespectarea măsurilor de restricționare a circulației

De 1 Aprilie, polițiștii timișeni aplicat sute de sancțiuni pentru nerespectarea măsurilor de restricționare a circulației
Publicitate

În județul Timiș, în cursul zilei de 1 aprilie, polițiștii timișeni aplicat 304 sancțiuni contravenționale în valoare de 671.140 lei pentru nerespectarea măsurilor de restrictionare a circulației – se arată în comunicatul de presă transmis de Prefectura Timiș.

În ultimele 24 de ore, jandarmii din Inspectoratul de Jandarmi Județean Timiș au aplicat 22 de sancțiuni contravenționale în valoare de 8.700 de lei pentru nerespectarea măsurii privind restricționarea circulației conform Ordonanței Militare nr.3/2020.

În ultimele 24 de ore, jandarmii din Gruparea de Jandarmi Mobilă Timișoara au aplicat un număr – de 51 de sancțiuni contraventionale în valoare totală de 26100 lei la OUG 1/1999 – se mai arată în comunicat.

foto: V. Simonescu

Publicitate

Despre autor

Categorii

Videoclipuri recente

Se încarcă...