Selectați pagina

Publicitate

CSC Dumbrăvița a pierdut primul meci oficial din sezonul 2021-2022, astfel că trupa antrenată de Cosmin Stan și-a luat adio prematur de la Cupa României după 1:0 cu CS Șoimii Lipova.

Cu un lot schimbat într-o proporție covârșitoare, Dumbrăvița nu a fost foarte periculoasă pe poartă, arădenii au fost mai organizați în defensivă dar și în atac, astfel a picat și singurul gol al partidei în minutul 68, prin Andrei Gavrilă. Împinși de la spate de fani, alb-verzii ar fi putut trimite meciul în prelungiri, însă Alexandru Martinov, Dragan Pauljevic și veteranul Costel Zurbagiu au ratat rând pe rând în ultimele minute ale partidei.

În ciuda eșecului, Cosmin Stan s-a declarat mulțumit de prestația elevilor: „Super mulțumit de ce au arătat băieții în acest prim joc, să nu uităm că suntem împreună doar de trei săptămâni. Cred că omogenizarea echipei se va vedea în foarte scurt timp, ei au asimilat deja foarte bine după doar trei săptămâni. Sunt mulțumit de dăruire, de modul cum s-au străduit fiecare dintre ei. Cred că am făcut față cu brio campioanei de anul trecut”.