Selectați pagina

Liga3: CSC Dumbrăvița începe campionatul pe teren propriu – Declarații SORIN BĂLU

Liga3: CSC Dumbrăvița începe campionatul pe teren propriu – Declarații SORIN BĂLU
Publicitate

CSC Dumbrăvița va evolua pe teren propriu în prima etapă din Liga 3 – Sezonul 2020-2021. Trupa antrenată de Sorin Bălu primește vizita celor de la ACS Fortuna Becicherecu Mic. Meciul este programat pentru sâmbătă, 12 Septembrie, ora 17. Alb-verzii au fost repartizați de Federația Română de Fotbal în Seria 8, alături de CS Avântul Periam, ACS Poli Timişoara, CS Şoimii Lipova, CS Gloria Lunca-Teuz Cermei, ACS Progresul Pecica, ACS Progresul Ezeriş, ACS Fortuna Becicherecu Mic, CSC Ghiroda și Giarmata Vii și CS Crişul Chişineu Criş.

Lotul CSC Dumbrăvița pentru campionatul 2020-2021:
Portari: Róbert Casian Miklós, Mădălin Smaranda, Árpád Miklós;
Fundași: Laurențiu Telescu, Cristian Vasile Podină, Eduard Soare (ACS Fortuna Becicherecu Mic), David Bogdan (junior – 2001), Răzvan Morariu (junior – 2001), Andrei-Răzvan Andrei (ACS Fortuna Becicherecu Mic/CS U Craiova, junior – 2002), Dragoș Coroiu (junior 2000);
Mijlocași: Costel Zurbagiu (ACS Fortuna Becicherecu Mic), Petrișor Cristian Jichici, Mihai Udrea (CS Gloria Lunca-Teuz Cermei), Bogdan Ferțu (CS Millenium Giarmata, junior – 2000), Andrei Mura (junior – 2000), Alex, Pițuc (junior – 2001), Răzvan Rus, Adrian Ștefan;
Atacanți: Octavian Drăghicic, Marco Enciu, Andrei Făgărășanu;

Director Club Sportiv Comunal Dumbrăvița: Radu Țoancă
Manager Sportiv – Secția Fotbal: Florin Macavei
Antrenor principal: Sorin Bălu
Antrenor secund: Daniel Martinaș
Antrenor de portari: Mădălin Smaranda
Medic: Dragomir Halmagy
Maseur: Marius Cristescu
Magazioner: Ovidiu Moraru

ECHIPE PARTICIPANTE
100 echipe împărțite în 10 serii egale

ETAPE DE DISPUTAT
18 etape în fiecare serie.

PROMOVARE
Primele două clasate din fiecare serie vor disputa un baraj în dublă manșă, astfel:

B1: Locul 1, Seria 1 v Locul 2, Seria 2
B2: Locul 1, Seria 2 v Locul 2, Seria 1
B3: Locul 1, Seria 3 v Locul 2, Seria 4
B4: Locul 1, Seria 4 v Locul 2, Seria 3
B5: Locul 1, Seria 5 v Locul 2, Seria 6
B6: Locul 1, Seria 6 v Locul 2, Seria 5
B7: Locul 1, Seria 7 v Locul 2, Seria 8
B8: Locul 1, Seria 8 v Locul 2, Seria 7
B9: Locul 1, Seria 9 v Locul 2, Seria 10
B10: Locul 1, Seria 10 v Locul 2, Seria 9

Învingătoarele acestor jocuri se vor duela între ele, tur-retur, pe baza următoarei împerecheri:

Învingătoarea B1 v Învingătoarea B2
Învingătoarea B3 v Învingătoarea B4
Învingătoarea B5 v Învingătoarea B6
Învingătoarea B7 v Învingătoarea B8
Învingătoarea B9 v Învingătoarea B10

Cele 5 câștigătoare vor obține dreptul de a evolua în sezonul 2021-2022 al Ligii 2.
RETROGRADARE
Ultimele două clasate din fiecare serie împreună cu echipa de pe locul 8 cu cea mai slabă linie de clasament.

Publicitate

Despre autor

Categorii

Videoclipuri recente

Se incarca...