Selectați pagina

Publicitate

CSC Dumbrăvița a început minireturul din Liga 3, Seria 8, cu o victorie pe teren propriu, obținut în compania codașei ACS Progresul Ezeriș. După o prima repriză ștearsă, Florin Bătrânu, antrenorul gazdelor, a reușit să-și mobilizeze elevii la pauză, astfel că în minutul 55 Andrei Mura a reușit să deschidă scorul pentru alb-verzi, apoi tizul său, Andrei Făgărășanu a închis tabela cu 10 minute înainte de finalul partidei, Dumbrăvița-Ezeriș 2:0.

CSC Dumbrăviţa a început meciul în următoarea formulă: Popeț – Morariu, Telescu, Podină, Pașcu, Jichici, Udrea, Rus, Mura, Ștefan, Făgărășanu. ACS Progresul Ezeriș a replicat prin Birăescu – Mărgan, Plută, Rimovecz, Dalea, Kawagoe, Giurică, Derbac, Musteţa, Jinga – Neagu.

Pentru Dumbrăvița urmează o deplasare în județul Arad, la CS Gloria Lunca-Teuz Cermei.