Selectați Pagina

Argint național pentru CSC Dumbrăvița la prestigioasa competiție de tenis de masă „Paleta de Argint”

Argint național pentru CSC Dumbrăvița la prestigioasa competiție de tenis de masă „Paleta de Argint”
Publicitate

Tinerii sportivi ai clubului CSC Dumbrăvița au obținut o performanță de excepție la nivel național, urcând pe treapta a doua a podiumului în cadrul competiției de tenis de masă „Paleta de Argint”. Întrecerea pe echipe, desfășurată în perioada 24-26 iunie la Buzău, s-a încheiat cu o festivitate de premiere încărcată de emoție pentru toți participanții. Pentru mulți dintre acești copii talentați, medalia câștigată reprezintă nu doar primul rezultat major al carierei sportive și prima urcare pe un podium național, ci și o recompensă binemeritată pentru sutele de ore petrecute la antrenamente.

Echipa masculină CSC Dumbrăvița a strălucit la mesele de joc, aducând argintul acasă, în Timiș. Formula de succes care a reprezentat cu mândrie comuna noastră a fost alcătuită din tinerii jucători David Căruntu, Ioan Popescu, Patrick Crîșmaru și Valentin Văljan. Băieții noștri au demonstrat o tehnică excelentă, determinare și un spirit de echipă remarcabil, fiind devansați în clasamentul final doar de LPS NR Constanța I, care și-a adjudecat trofeul suprem. Pe a treia treaptă a podiumului masculin a urcat o altă echipă din zona de vest, CS Academia Dana Dodean Arad.

În competiția similară dedicată fetelor, medalia de aur a plecat către LPS Slatina, echipă urmată pe podium de CS Dinamo București I și de CSM Giurgiu. Spectacolul sportiv de la Buzău nu se încheie însă aici, ci continuă cu probele individuale, care sunt programate să se desfășoare până pe data de 28 iunie. Iubitorii sportului și susținătorii copiilor pot urmări evoluția acestora, precum și toate rezultatele oficiale, direct pe site-ul Federației Române de Tenis de Masă.

foto: frtmromania.ro

Publicitate

Despre autor

Categorii

Videoclipuri recente

Se încarcă...